Gunnar Asplund, vägglampa, modell GA4, Böhlmarks, 1930/40-tal.
Vitlackerad. Ställbar skärm för en ljuspunkt. Märkt i godset. Höjd 25 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Märken. Färgbortfall.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10