Rya, allmoge, Finland sekelskiftet 1800/1900. Ca 190 x 135 cm.

sk. rosrya. På grönaktig bakgrund rosor- och blad. Hörnen är dekorerade med diagonala blad.

Åldersrelaterat slitage. Skador. Ställvis nedsliten lugg. Blekt.

Utropspris
300 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

71. Andrew & Sarah Hills, bordslampa, "Duck Feet Lamp", Porta Romana, Storbritannien 2000-tal.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK