Tellervo Strömmer

(Finland, 1926-2017)
Tellervo Strömmer
(Finland, 1926-2017)

Tellervo Strömmer, rya, modell för Wetterhoff. Ca 165 x 120 cm.

"Rekiretki". (Utflykt med släde). Bär tillverkarens etikett. Daterad 1961.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
560
6 345
584
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (24 bud)
11 feb 2023 20:30
560 EUR
11 feb 2023 20:29
540 EUR
11 feb 2023 20:29
520 EUR
11 feb 2023 20:29
500 EUR
11 feb 2023 20:28
480 EUR
11 feb 2023 20:28
460 EUR
11 feb 2023 20:28
450 EUR
11 feb 2023 20:27
440 EUR
11 feb 2023 20:27
420 EUR
11 feb 2023 20:27
380 EUR
11 feb 2023 20:26
360 EUR
11 feb 2023 20:26
350 EUR
11 feb 2023 20:24
320 EUR
11 feb 2023 20:24
300 EUR
11 feb 2023 20:24
240 EUR
11 feb 2023 20:24
220 EUR
11 feb 2023 20:24
150 EUR
11 feb 2023 20:24
140 EUR
11 feb 2023 20:15
130 EUR
11 feb 2023 20:15
120 EUR
10 feb 2023 16:45
110 EUR
10 feb 2023 16:45
100 EUR
10 feb 2023 11:50
55 EUR
5 feb 2023 17:17
50 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977