Madeleine Pyk – en samling F769

Gunnel Sahlin

(Sverige, Född 1954)
Gunnel Sahlin
(Sverige, Född 1954)

Gunnel Sahlin, vas, Kosta Boda.

Blått glas med dekor av prickar, signerad KOSTA BODA ATELIER Gunnel Sahlin 3323489003/10 och etikettmärkt. Höjd 26 cm.

Proveniens

Från Bukowskis auktion BLÅ – Ett livsbo, hösten 2022, katalognr 119.

Formgivare

Utropspris
2 500 SEK

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02