Olle Alberius, vas, glas, ariel, Orrefors, 1991.
Oktagonal form, underfång i blått med innesluten klar dekor, signerad Orrefors 954990 Olle Alberius EA3 -91 och med egenhändig signatur Olle Alberius. Diameter 13,5 cm, höjd 18 cm.
Obetydligt ytslitage.