Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Severin Nilson

(Sverige, 1846-1918)
Severin Nilson
(Sverige, 1846-1918)

Severin Nilson, olja på pannå signerad

Skånsk bondgård vid vattendrag, 22x58 cm

Obetydligt ytslitage.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på flera landsortsmuseer.

Utropspris
3 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13