Arne Jones E1299

Fickur 3 st England/Frankrike 17/1800-tal silver

Vitemaljerade urtavlor med romerska resp arabiska siffror, en signerad T Wright London 8019 (?9, en signerad N Lind 1310, en signerad B Hugeron Paris. Diameter ca 3,2-5 cm

Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Repor. Skador. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13