Eric Merthen, fåtölj, "Amiral", IRE Möbel Skillingaryd, 1960-tal

Stomme av palisander. Lös läderklädd plymå. Klädda armlän. Sitthöjd 35, bredd 83, djup 90 cm.

Slitage.

Utropspris
6 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703