Gustav Axel Berg

(Sverige, 1891-1971)
Gustav Axel Berg
(Sverige, 1891-1971)

Gustav Axel Berg, pallar, ett par, Swedish Modern, 1900-talets mitt.

Teakfanérad sits, på ben av lövträ. Sitthöjd 44, bredd 36, djup 32 cm.

Smärre slitage. Märken. Enstaka torrsprickor.

Utropspris
8 000 SEK

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69