Merry Alpern

(USA, Född 1955)
Merry Alpern
(USA, Född 1955)

Merry Alpern m.fl. 4 fotoböcker.

Merry Alpern, "Shopping", Scalo Edition, 1999. 22 x 24,5 cm.
Tina Barney, "Photographs, theater of manners", Scalo Edition, 1997, signerad och daterad 1997. 30 x 25 cm.
Martin Parr, "Common Sense", Dewi Lewis Publishing, 1999. 21 x 30 cm.
Mitch Epstein, "Family Business", Steidl, 2003, signerad. 32 x 29 cm.

God kondition. Ej genomgångna. Bokpärm med mindre slitage.

Utropspris
1 500 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik
+46 (0)70 748 22 63