Erik Höglund, skål, glas, Studioglas, Strömbergshyttan, numrerad 9/25 och daterad 1988.
Polykromt glas. Signerad EH 1988 9/25 Sg. Strömbergshyttan HG.LP.MS Erik Höglund. Diameter 31 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK