Arne Jones E1299

Robert Motherwell

(USA, 1915-1991)
Robert Motherwell
(USA, 1915-1991)

Robert Motherwell, litografi, signerad, numrerad 177/300. Utförd 1971 - 1972.

"Chair". Bildstorlek 88 x 64 cm.

Ej examinerad ur ram. Blekt.

Belknap 79; Engberg-Banach 108.

Utropspris
5 000 SEK

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962