Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Toalettbord, spegel, taburett och ett par sängbord, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Målade, bladsnitt dekor i sargen. Bladhölstrade kannelerade ben. Fast stoppad tygklädd sits. Spegeln krönad av rosett och rosor. Toalettbordets höjd 67 cm, bredd 93 cm, djup 48 cm. Spegelns höjd 82 cm. Taburetten 47 X 38 cm, sitthöjd 39 cm. Sängborden 39 X 39 cm, höjd 75 cm. Nyckel finns till ett skåp. Nyckel finns.

Nyckel och hylla saknas från ett sängbord. Färgbortfall. Slitage. Smärre skador. Nyckel finns.

Utropspris
300 EUR