Vaser, ett par, porslin, Kina, 1900-tal

Dekor i underglasyrblått med motiv av landskap. Höjd 17 cm

Åldersrelaterat slitage. Ena vasen med smärre krackelyr vid mynningen.

Utropspris
150 EUR