Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Bordspendyl, Louis XVI-stil, Frankrike, sent 1800-tal.

Dekor av antikiserande kvinnor och putto i patinerad metall. Sockel av sten. Urtavla av emalj märkt Delfbarre Charleville. Pendel finns. Längd 50, höjd 56 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Dekorbortfall. Nagg på urtavla och sokel.

Utropspris
2 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13