Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Fåtöljer, ett par, "Andorra", Bröderna Andersson, Ekenässjön AB, 1900-talets senare hälft.

Betsad stomme. Lösa tygklädda plymåer med knappar och dragkedja. Klädda armlän. Etikettmärkta. Sitthöjd 45, bredd 72 cm, totalhöjd 86 cm.

Blekt tygklädsel med fläckar och slitage. Smärre slitage på stommen. Etiketterna lösa.

Utropspris
200 EUR