Herman Fogelin

(Sverige, Född 1947)
Herman Fogelin
(Sverige, Född 1947)

Herman Fogelin, flaska med propp, signerad.

Stengods, gråblå glasyr med dekor av prickar i rött, signerad Fogelin. Höjd 54,5 cm.

Smärre ytslitage. Ställvis krackelerad.

Utropspris
1 500 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38