Bokskåp, senempire, 1800-talets mitt

Tvådelat. Fanerat med mahogny. Överdel med dörrpar med vitrin och bakomliggande hyllor. Underdel med dörrpar och bakomliggande hyllor. Bredd 113, djup 47, höjd 241 cm. Nyckel finns.

Smärre fanerskador och skador, krönet löst samt med skador och lagningar. Torrsprickor, märken. En ruta med en smärre spricka.

Utropspris
5 000 SEK