Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292

Sylvia Leuchovius

(Sverige, 1915-2003)
Sylvia Leuchovius
(Sverige, 1915-2003)

Sylvia Leuchovius, väggplakett, stengods, Rörstrand Ateljé, signerad SL märkt LA. 44.

Fågelmotiv. 26 x 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR

Iris Bäckman
Iris Bäckman
+358 50 525 1219

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13