Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Elsa Stackelberg

(Sverige, 1929-2014)
Elsa Stackelberg
(Sverige, 1929-2014)

Elsa Stackelberg, bord, Fri Form,1900-talets senare hälft

Oljad furu, med kopplade ben. Längd 129, bredd 120, höjd 64 cm.

Smärre slitage.

Med på bild i Hem & Trädgård 1975. Därefter förvarade inomhus.

Utropspris
3 000 SEK

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13