Stig Lindberg & David Rosén, soffbord, Gustavsberg och Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Stomme av ek, emaljerad skiva med dekor av stiliserade blad. Skivan signerad Stig L. Underredet brickmärkt Nordiska Kompaniet. Längd 125, bredd 55, höjd 48 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Bruksslitage. Bruksslitage.

Utropspris
10 000 SEK