110
182921

TALLRIKAR, 2 par, porslin, sen Qing-dynasti (1644-1912), Kanton ca 1900.

Utropspris
300 EUR
3 440 SEK
314 USD
Klubbat pris
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Genombrutna brätten, polykrom dekor. Diam. 18 och 16.

Slitage, en tallrik med lagningar undertill.