26
190590

RÖKBORD

Utropspris
80 EUR
906 SEK
83 USD
Klubbat pris
300 EUR
RÖKBORD

Mörkbetsat, sniderier. Mässingsbrickor (2) med graverade mönster. 1900-talets början. Diam. 42 cm.

Dessa bord var typiska i s.k. turkiska rum som var populära i början av 1900-talet.