Madeleine Pyk – en samling F769
541
196466

Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Utropspris
500 - 700 EUR
5 270 - 7 370 SEK
574 - 804 USD
Klubbat pris
2 000 EUR

Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

VAS.

Sign. Helena Tynell, Riihimäen Lasi Oy.
Klart, rött, blått och grönt glas. Höjd 29,5 cm.

Kantnagg.

Formgivare