573
192112

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
91 800 - 115 000 SEK
8 370 - 10 500 USD
Klubbat pris
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

KONSTGLAS.

Uppståndelsen. Sign. Gunnel Nyman, Iittala. Blåst klart kristallglas, vriden. Höjd 41 cm. Mindre nagg i nedre kanten.