106
190080

URNA MED LOCK.

Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
13 800 - 17 200 SEK
1 260 - 1 570 USD
Klubbat pris
URNA MED LOCK.

Porslin. Rikligt dekorerat med plastiskt utformade blommor, blad, frukter och målade blommor samt förgyllningar. Hänklar i form av gracer. På locket putti med sköld. Mellaneuropeisk stil, 1900-tal. Höjd ca 70 cm.

Små skador.