113
205736

TESERVIS, 14 DELAR

Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
41 900 - 62 800 SEK
4 540 - 6 810 USD
Klubbat pris
TESERVIS, 14 DELAR

Porslin. Förgyllningar och bearbetade förgyllningar. Rektangulära fält med kända vyer från St. Petersburg. Rysk privat porslinsfabrik, 1800-talets första hälft.

Nagg. Skador. Slitage. Fotnagg.

Tolv koppar, elva fat, skål, gräddsnäcka, och sockerskål med lock.