113
205736

TESERVIS, 14 DELAR

Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
45 900 - 68 800 SEK
4 190 - 6 280 USD
Klubbat pris
TESERVIS, 14 DELAR

Porslin. Förgyllningar och bearbetade förgyllningar. Rektangulära fält med kända vyer från St. Petersburg. Rysk privat porslinsfabrik, 1800-talets första hälft.

Nagg. Skador. Slitage. Fotnagg.

Tolv koppar, elva fat, skål, gräddsnäcka, och sockerskål med lock.