189
187353

BROSCH

Utropspris
800 - 900 EUR
9 180 - 10 300 SEK
837 - 942 USD
Klubbat pris
1 300 EUR
BROSCH

14K ostämplad, rysk. 1900-talets början.
3 gammalslipade briljanter ca 0,7 ct, rubin ca 0,28 ct, smaragd ca 0,20 ct. Längd 5 cm, vikt 5 g. Ryskt intyg över guldhalt.

Proveniens

Arvegods inom familjen