273
200039

IKONRAM

Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
28 700 - 34 400 SEK
2 620 - 3 140 USD
Klubbat pris
38 000 EUR
IKONRAM

88 silver. Ikonram för 2 ikoner, Ryssland 1890-t. Utsidan i läder med silverbeslag. Insidan, cicelerade förgyllda ramar med ädelstensinfattningar, pärlor och emaljarbete. Ikonerna saknas.
Omstämplad (Fabergé) vid senare tidpunkt.
Storlek 15 x 13 cm, vikt 952 g.