40
205788

KANDELABRAR, ETT PAR.

Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
56 700 - 68 000 SEK
5 220 - 6 260 USD
Klubbat pris
10 500 EUR
KANDELABRAR, ETT PAR.

För två ljus, ett par. Förgylld och patinerad brons. Rektangulär sockel. Stående bevingat putto med svängda ljusarmar. Frankrike, 1800-talets början. Empire. Höjd 61 cm.