Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
40
205788

KANDELABRAR, ETT PAR.

Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
51 300 - 61 600 SEK
5 810 - 6 970 USD
Klubbat pris
10 500 EUR
KANDELABRAR, ETT PAR.

För två ljus, ett par. Förgylld och patinerad brons. Rektangulär sockel. Stående bevingat putto med svängda ljusarmar. Frankrike, 1800-talets början. Empire. Höjd 61 cm.