40
205788

KANDELABRAR, ETT PAR.

Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
52 400 - 62 800 SEK
5 680 - 6 810 USD
Klubbat pris
10 500 EUR
KANDELABRAR, ETT PAR.

För två ljus, ett par. Förgylld och patinerad brons. Rektangulär sockel. Stående bevingat putto med svängda ljusarmar. Frankrike, 1800-talets början. Empire. Höjd 61 cm.