405
206040

Kuzma Sergievitch Petrov-Vodkin

(Ryssland, 1878-1939)
Utropspris
200 000 - 300 000 EUR
2 280 000 - 3 410 000 SEK
212 000 - 318 000 USD
Klubbat pris
200 000 EUR
(Ryssland, 1878-1939)

"MODER OCH BARN".

Sign. Olja på duk, 64,2x50,3 cm.

Proveniens

Den förra ägaren har införskaffat målningen av konstnärens dotter, Elena Kuz'minichna Dunaeva.

På målningens baksida finns en dedikation och datering 1922.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

140. Tyra Lundgren, skål, modell "630", Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1931.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK