491
191495

Alvar Cawén

(Finland, 1886-1935)
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
90 600 - 113 000 SEK
8 350 - 10 400 USD
Klubbat pris
8 000 EUR
Alvar Cawén
(Finland, 1886-1935)

VID FÖNSTRET.

Sign. -24. Olja på duk 80x64 cm.

Tavlan föreställer konstnärens mor i hennes bostad i Helsingfors.