172
224022

KAFFEKANNA + GRÄDDSNÄCKA

Utropspris
500 - 600 EUR
5 740 - 6 880 SEK
523 - 628 USD
Klubbat pris
420 EUR
KAFFEKANNA + GRÄDDSNÄCKA

84 silver. Kaffekannan stämplad I.M, (Johan Myllys) 1860. Gräddsnäckan stämplad Kordes 1870. St. Petersburg. Höjd 20 cm och 11 cm. Vikt 803 g.

Gräddsnäckan har små bucklor i sida och fot.
Kaffekannans skaft saknar nitar.