213712

BORD, funkis, 1930-tal.

Utropspris
200 - 250 EUR
2 270 - 2 830 SEK
209 - 261 USD
Klubbat pris
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977
BORD, funkis, 1930-tal.

Bord med hylla. Stålrörsstomme, svartmålade skivor. Höjd 63 cm. Diameter 60 cm.

Slitage, ytsprickor och fläckar på målfärgen, senare bemålning.