Madeleine Pyk – en samling F769
505
222437

Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Utropspris
300 EUR
3 160 SEK
344 USD
Klubbat pris
470 EUR
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

BONDEN OCH DÖDEN VID HIMMELRIKETS PORT.

Plåtsign. Etsning, 12,5x7,4 cm.

H. Malme, nr 9.

Utförd 1897.

Formgivare