497
229578

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
90 200 - 113 000 SEK
8 350 - 10 400 USD
Klubbat pris
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

VAS "UPPSTÅNDELSEN"

Signerad Gunnel Nyman Iittala. Frihandsblåst klart kristallglas. Sent 1940-tal. Höjd 40 cm.