497
229578

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)

VAS "UPPSTÅNDELSEN"

Signerad Gunnel Nyman Iittala. Frihandsblåst klart kristallglas. Sent 1940-tal. Höjd 40 cm.

Utropspris:

8 000 - 10 000 EUR

Klubbat pris: