Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
106
238808

Ludvig Richarde

(Sverige, 1862-1929)
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
15 400 - 20 500 SEK
1 740 - 2 320 USD
Klubbat pris
Ludvig Richarde
(Sverige, 1862-1929)

LUDVIG RICHARDE (SVERIGE), olja på duk, sign. och dat. 1890.

Segelfartyg, 65 x 119.

Skador i duken, krackelering, ytsmuts.

Tilläggslista

Fel årtal på katalogen.