184
227335

Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR
110 000 - 165 000 SEK
10 500 - 15 700 USD
Klubbat pris
9 000 EUR
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

"NYBYGGNAD PÅ SKATUDDEN - UTSIKT FRÅN KONSTNÄRENS FÖNSTER"

Sign. 1910. Olja på duk, 60x48 cm.

Saarikivi nr 432, avbildad på sid 165.

Formgivare

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?