353
236736

Alexandr Makovski

(Ryssland, 1869-1924)
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
28 700 - 34 400 SEK
2 620 - 3 140 USD
Klubbat pris
4 200 EUR
Alexandr Makovski
(Ryssland, 1869-1924)

HISTORISKT KAPELL I TRAKTEN AV PERM (NIKITA ROMANOVS GRAV).

Sign. 1910. Olja på duk, uppfodrad på skiva, 39,5x27 cm.

Proveniens

Ur en finsk privatsamling.