419
236746

FABERGÈ ÄGG, HÄNGSMYCKE

Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
22 700 - 28 300 SEK
2 090 - 2 610 USD
Klubbat pris
2 000 EUR
FABERGÈ ÄGG, HÄNGSMYCKE

56 guld. St. Petersburg. Stämplar K.F. (Karl Fabergé i kyrillisk skrift). Delvis matterad och delvis glansig yta. Jugendmotiv med fyra små rubiner. Höjd 2 cm, vikt 2,9 g.

Proveniens

Bukowskis tidigare auktion.
Härstammar från privat samling, dödsbo.