430
236480

TVÅ GRÄDDSNÄCKOR

Utropspris
400 - 500 EUR
4 530 - 5 670 SEK
417 - 522 USD
Klubbat pris
TVÅ GRÄDDSNÄCKOR

Den större 13L silver. Johan Valfrid Talén Helsingfors 1881. Invändigt förgylld. Graverad dekor. Höjd 10 cm.
Den mindre 84 silver. Stämplad GAS, Gustav Sohlman St. Petersburg 1876. Höjd 6,5 cm. Totalvikt 221 g.