466
232846

SALTKAR, 84 silver, Alexander Jaschinov, probermästare. Tillverkare okänd mästare St. Petersburg ca 1825. Vikt 80 g.

Utropspris
200 - 300 EUR
2 270 - 3 400 SEK
209 - 313 USD
Klubbat pris
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Invändigt förgylld. Dekor kring mynningen. Diam. 7,5, h 3,7.

Märkbara repor, smärre bucklor.