548
235441

GRÄDDKANNA, silver, Jakob Ulfsberg, Nyköping 1805. Vikt ca 112 g.

Utropspris
600 - 700 EUR
6 320 - 7 380 SEK
687 - 801 USD
Klubbat pris
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

"Kaskmodell". Invändigt förgylld. H 10.

Bruksslitage, smärre buckla nertill.