714
208582

SMYCKEGARNITYR I SILVER

Utropspris
500 - 600 EUR
5 740 - 6 880 SEK
523 - 628 USD
Klubbat pris
480 EUR
SMYCKEGARNITYR I SILVER

78 silver. Fredrik Tiander, Lovisa 1850. Halssmycke, 42 cm och örhängen med oäkta röda stenar och graverad dekor. Örhängena med skruvmekanism.
Ringen har otydliga stämplar. Oäkta röda stenar. Har varit förgylld. Troligtvis 1873. Storlek 19,5.