371
267950

FÅTÖLJER, ett par, "Wassily", läder och stålrör, efter Marcel Lajos Breuer modell, 1900-talets senare hälft.

Utropspris
600 - 800 EUR
6 800 - 9 060 SEK
626 - 835 USD
Klubbat pris
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Förkromad stålrörsstomme med svart lädersits och ryggstöd. H 75 L 78 B 66.

Slitage, fläckar, repor.