Madeleine Pyk – en samling F769
503
266556

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
42 100 - 52 700 SEK
4 590 - 5 740 USD
Klubbat pris
11 000 EUR
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

FAT.

Facett I. Sign. G. Nyman, -46. Klar slipad kristall. Bredd 29 cm. Två små nagg och möjligen slipad reparation.

En liten skada, reparerat.