658
263659

SKEDAR 3 st, silver, "Birgitta" matskedar, Bertel Gardberg. SOCKERSTRÖARE, sign BRG, Helsingfors. Tot vikt ca 147 gr.

Utropspris
200 - 300 EUR
2 290 - 3 440 SEK
209 - 314 USD
Klubbat pris
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

3 st. "Birgitta" matskedar, sign BG. Hopeatehdas Oy Helsingfors 1961. Längd 17 cm, vikt ca 120 g.
Sockerströare. Signerad BRG, Helsingfors 1955. Längd 8 cm, vikt ca 26 g.

Bruksslitage.